Informacje

.

W dniach 13-15 listopada ELSA Kraków zaprasza serdecznie na XXI edycję Dni Edukacji Prawniczej!

Jest to ogólnopolski projekt organizowany przez ELSA Poland w 16 ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. W ciągu tych trzech dni będziecie mieć możliwość wzięcia udziału w licznych szkoleniach, warsztatach, spotkaniach oraz prezentacjach, dzięki którym zdobędziecie przydatne umiejętności oraz dowiecie się, jak wykorzystać swoją wiedzę i zdobyć doświadczenie niezbędne w przyszłej pracy zawodowej. W programie między innymi warsztaty z pisania umów i glosy oraz wyjście na wokandę do Sądu Okręgowego.

Zaplanuj swoją ścieżkę kariery już dziś!

Agenda DEP:

Formularze zgłoszeniowe na poszczególne wydarzenia znajdują się na stronie wydarzenia na Facebook’u.

 

.

W tym roku mieliśmy zaszczyt być organizatorami jubileuszowej, XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Odbył się on 20 maja w Krakowie.

 

Czytaj więcej »

.

Piętnastego maja w Sali Sądowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się moot court o tematyce prawa konstytucyjnego. Studenci, których czeka w tym roku egzamin z prawa konstytucyjnego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz zaprezentować umiejętności argumentacji i przemawiania. W 2-3 osobowych drużynach zmierzyli się z kazusem specjalnie przygotowanym przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Patronat nad moot courtem objęły Katedra Prawa Konstytucyjnego oraz Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych SPCG. Dziękujemy za okazaną pomoc, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

.

Dziesiątego maja ELSA Kraków po raz kolejny miała przyjemność zaprosić wszystkich na spotkanie z cyklu Legal Cafe – “Działalność gospodarcza przy wykorzystaniu spółki z o.o. i spółki komandytowej”!
Legal Cafe to projekt, który ma na celu kameralne spotkania ze specjalistami różnych dziedzin prawa. Naszym spotkaniom nieodłącznie towarzyszy wspaniały zapach kawy, stymulujący umysły do aktywnego uczestnictwa w dyskusji. Tym razem, we współpracy z kancelarią Grela Mastela Wałecki, pod lupę wzięliśmy prawo spółek i problematykę działalności gospodarczej!

.

Dwudziestego piątego wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Jaką rolę pełni prawnik zewnętrzny przy obsłudze transakcji na rynku regulowanym – emisje akcji, podział spółki publicznej, nabycie banku na przykładach IPO Idea Bank, nabycia Allianz Banku, podziału Getin Holding?”. Przeprowadziła je Elżbieta Lech – Senior Associate w Praktyce Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.
Czytaj więcej »

.

Dwudziestego pierwszego kwietnia skorzystaliśmy z zaproszenia Kancelarii SPCG. Spotkanie zostało podzielone na dwie tury. Pierwsza tura wydarzenia, przeznaczona dla studentów I i II roku prawa zakończyła się konkursem z logiki, którego zwycięzca otrzymał zaproszenie na miesięczną, bezpłatną praktykę techniczną w SPCG. Następnie Kancelaria gościła studentów III, IV i V roku prawa. Tym razem po prezentacji na uczestników czekał test wiedzy z prawa cywilnego i gospodarczego. Czwowo najlepszych studentów zakwalifikowało się do drugiego etapu i przez kolejne dwie godziny, podzieleni na dwie drużyny, przygotowywali się do finałowego moot court pod okiem prawników z Kancelarii SPCG. Zwycięzcy otrzymali szansę odbycia miesięcznych, płatnych praktyk w Kancelarii.
To już kolejne spotkanie w kancelarii SPCG i z pewnością nie ostatnie! Śledźcie nasze wydarzenia, by nie przegapić zapisów na kolejne. 😉

.

Dnia 20 kwietnia zorganizowaliśmy całodniową konferencję “Kobieta na rynku pracy” – spotkanie specjalistów z zakresu prawa pracy, podczas którego w formie prelekcji rozważali różne aspekty funkcjonowania kobiet w pracy. Eksperci omawiali m.in. kwestie dyskryminacji w miejscu pracy i mobbingu. Pod lupę wzięte zostały prace wzbronione u kobiet czy zmiany w zakresie uprawnień rodzicielskich oraz uprawnienia kobiet w ciąży.

Dziękujemy za uczestnictwo wszystkim obecnym na wydarzeniu. W szczególności chcielibyśmy podziękować Partnerowi Głównemu wydarzenia – Sebastian Koczur Kancelaria Adwokacka oraz Partnerowi Głównemu ELSA Kraków – kancelarii SPCG.
Dziękujemy także za przeprowadzenie prelekcji przez Panią Barbarę Kaszycką, Mecenas Igę Jaworską oraz przez Pana Jakuba Grygutisa.

.

W dniach od 20-21 kwietnia wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Warszawy w ramach projektu Lawyers@work. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia miejsc niedostępnych codziennie dla zwiedzających. Gdzie byliśmy? Złożyliśmy wizytę w Najwyższej Izbie Kontroli, zostaliśmy oprowadzeni po Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a także po nowo otwartym Centrum Pieniądza NBP. Skorzystaliśmy również z zaproszenia kancelarii CMS i odwiedziliśmy ich warszawską kancelarię. W planach mieliśmy również wyjście na wokandę do Sądu Najwyższego. Uczestnicy naszej wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i zgłosili chęć udziału w przyszłych edycjach projektu. Zapraszamy! 😉

.

W dniach od 7-9 kwietnia wybraliśmy się liczną grupą do Rabki, by wykorzystać jeden z pierwszych ciepłych weekendów wiosny, zintegrować się (jeszcze bardziej;)) jako ELSA Kraków. O czym mowa? O corocznym Wyjeździe Szkoleniowo-Integracyjnym – edycji wiosennej! Jak zwykle bawiliśmy się codziennie do białego rana. Były tańce, karaoke, gry na ukulele oraz tradycyjna gra w podchody.

Nie zabrakło oczywiście też licznych szkoleń i warsztatów, które są głównym celem naszych WSI. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniach z przemówień publicznych, które poprowadzili Kris Kapuściński i Paweł Gołpyś z Toastmasters Kraków, a także w szkoleniach z regulacji ELSA z Markiem Urbaniakiem (ELSA Trainers’ Group) i z planowania strategicznego z Olą Baranowską (ELSA Trainers’ Group). Naszym gościem był także Mateusz Michalski z ELSA Warszawa, który na swoim szkoleniu zaprezentował nam cenne wiadomości dotyczące umiejętności miękkich. Dziękujemy Wam bardzo za wszystkie rady i wskazówki!

 

.

W dniu 4 kwietnia zorganizowaliśmy konferencję “Nowe wyzwania Prawa Medycznego” – czyli spotkanie specjalistów z zakresu prawa i medycyny, podczas którego w formie prelekcji rozważaliśmy jak wiele istotnych zmian zostało dokonanych w prawie medycznym, a jak wiele stoi przed nim jeszcze otworem. Przybliżyło nam ono tematykę nowego ustawodawstwa z zakresu prawa farmaceutycznego, zwróciło uwagę na prawa i obowiązki wynikające z poczynań medycyny estetycznej oraz przedstawiło w aspekcie prawnym możliwości jakie niesie ze sobą rozwój medycyny. Prelegenci poruszyli m.in. kwestie dotyczące odpowiedzialności za błędy podczas zabiegów upiększających, dostępności leków i suplementów diety w miejscach innych niż apteka oraz możliwości przeprowadzenia krioniki w świetle polskiego prawa. Spotkanie zakończyliśmy wykładem o badaniach prenatalnych.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym patronom medialnym – blogowi www.PrawoMedycyna.pl oraz radiu UJOT.FM, a także Partnerowi Głównemu wydarzenia – Kancelarii Adwokackiej Lassota i Partnerzy.

Newsletter

@

Wspierają nasStudy Visit to Krakow (1. - 3. December) 🌏
We will meet in Cracow in less than two weeks!

What waits for you?
☑️ Academic Program in English
☑️ Sightseeing
☑️ Discovering Nightlife
☑️ New international friendships
... Pokaż więcejPokaż mniej

Study Visit Cracow & Brno

Grudzień 1, 2017, 9:00am - Grudzień 3, 2017, 10:00pm

Study Visit to Krakow (1. - 3. December) 🌏 We will meet in Cracow in less than two weeks! What waits for you? ☑️ Academic Program in English ☑️ Sightseeing ☑️ Discovering Nightlife ☑️ New international friendships

Pokaż na Facebooku

TO JUŻ DZIŚ!
Właśnie ruszyła możliwość aplikacji na praktyki międzynarodowe!
Daj sobie szansę rozwinąć skrzydła! Przeżyj niesamowitą przygodę i zyskaj ogromne doświadczenie zawodowe!

Odkryj jakie masz możliwości:
step.elsa.org/traineeships
#STEPitUP
... Pokaż więcejPokaż mniej

The traineeship offers have just been published. Choose from one of the 266 traineeships taking place in 33 different countries, within and outside of Europe, for the most diverse professional and cultural experience! Discover your possibilities here: step.elsa.org/traineeships #STEPitUP

Pokaż na Facebooku

ELSA Day, czyli najpiękniejszy dzień w roku! 🗣

Jest to już 6️⃣ edycja naszego międzynarodowego projektu! Co roku Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa tworzy forum do dyskusji nad rolą praw człowieka oraz standardami ich ochrony na świecie. ELSA Day to jeden dzień w całej Europie poświęcony prawom człowieka - wydarzenie odbywa się jednocześnie w kilkudziesięciu ośrodkach akademickich.

Cel jest prosty - podwyższanie kwalifikacji młodych adeptów prawa oraz kształtowanie światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową! 🌍 Projekt idealnie odzwierciedla wizję naszego Stowarzyszenia - "Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową".

Tegoroczny temat - Access to Justice Beyond Borders, czyli dostęp do wymiaru sprawiedliwości za granicą.

Corocznym partnerem ELSA Day na poziomie międzynarodowym jest Rada Europy! ✔️ Na poziomie ogólnopolskim projekt po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich!

Już niedługo więcej informacji oraz pełna agenda!
www.elsa.org/elsa-day

Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

#ELSAday #alldifferentalltogether #accesstojustice #RadaEuropy #RzecznikPrawObywatelskich
... Pokaż więcejPokaż mniej

Kraków - ELSA Day

Listopad 29, 2017, 10:00am - Listopad 29, 2017, 4:00pm

ELSA Day, czyli najpiękniejszy dzień w roku! 🗣 Jest to już 6️⃣ edycja naszego międzynarodowego projektu! Co roku Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa tworzy forum do dyskusji nad rolą praw człowieka oraz standardami ich ochrony na świecie. ELSA Day to jeden dzień w całej Europie poświęcony prawom człowieka - wydarzenie odbywa się jednocześnie w kilkudziesięciu ośrodkach akademickich. Cel jest prosty - podwyższanie kwalifikacji młodych adeptów prawa oraz kształtowanie światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową! 🌍 Projekt idealnie odzwierciedla wizję naszego Stowarzyszenia - "Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową". Tegoroczny temat - Access to Justice Beyond Borders, czyli dostęp do wymiaru sprawiedliwości za granicą. Corocznym partnerem ELSA Day na poziomie międzynarodowym jest Rada Europy! ✔️ Na poziomie ogólnopolskim projekt po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich! Już niedługo więcej informacji oraz pełna agenda! www.elsa.org/elsa-day Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji UJ. #ELSAday #alldifferentalltogether #accesstojustice #RadaEuropy #RzecznikPrawObywatelskich

Pokaż na Facebooku

Nie masz pomysłu jak spędzić środowe popołudnie?
Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!
Przyjdź na spotkanie TEDxKazimierz, poznaj wielu ciekawych ludzi i stań się częścią czegoś niezwykłego!
... Pokaż więcejPokaż mniej

TEDxKazimierz Open meetup for TED and TEDx fans

Listopad 22, 2017, 6:30pm - Listopad 22, 2017, 9:30pm

Our monthly meeutps are an important part of how TEDxKazimierz builds community among TED and TEDx supporters. We will present news from TEDxKazimierz, updates from the team. Explain how to get involved. Give a summary of what we learned and achieved at our main event on 22nd April. Explain what we are planning for this and next year. If you want to be involved in our organisation fill in our form here goo.gl/forms/L8FPVgSVFV8pSBGH3 If you want to give a talk at TEDxKazimierz, remember, it starts with the idea, and fill in this form goo.gl/forms/jtuSmb4GyAKok8hG3 As always, we will have icebreaking activities to help attendees meet people and build a community. There will be videos of TED and TEDx talks and discussions - (this is not an event with live speakers) If you want to make short (1-2 minute) Open Coffee Kraków style community announcements, get in touch. If there is time we will allow it. If any one want to perform something suitable after we finish our hosting around 21:00, we welcome "Open Mic" format performances. Just get in touch. Important: 1. This is not a licensed TEDx event but is fully supported by the TEDxKazimierz licence holder. 2. Volunteers to help with scanning in guests/welcoming and ice breakers - please get in touch 3. Don't speak English well? Don't worry, our events are designed to be friendly to both English and Polish speakers. See you on the 22nd. Richard Lucas, Krystian Aparta and TEDxKazimierz team Nasze comiesięczne spotkania są dla nas bardzo ważne – tak budujemy w naszym regionie społeczność entuzjastów TED i TEDx. Dlatego chcemy pokazać naszym międzynarodowym gościom, jak robi to TEDxKazimierz! Jak zawsze, będą u nas „lodołamacze”, co pomoże wszystkim lepiej się poznać i nawiązać nowe znajomości. Będą prelekcje TED i TEDx, dyskusje i ważne informacje dla Was, naszej lokalnej społeczności TEDxKazimierz. Jest to też okazja do przekazania zebranym wiadomości o swoim projekcie czy pomyśle – w stylu Open Coffee Kraków. Jeśli chcesz zrobić taką krótką (1-2 min) prezentację, skontaktuj się z nami – postaramy się uwzględnić ją w planie wydarzenia, jeśli tylko znajdzie się czas. Ze względu na międzynarodową formułę nadchodzącego spotkania tym razem preferujemy prezentacje w języku angielskim. Zapraszamy też odważne artystyczne i aktorskie dusze do przedstawienia odpowiednich do natury wydarzenia wystąpień po godzinie 21, kiedy skończy się część formalna spotkania (format „open mic”). Ważne informacje: 1. Chociaż nie jest to wydarzenie na licencji TEDx, ma ono oficjalne wsparcie TEDxKazimierz. 2. Chcesz pomóc przy powitaniu uczestników i organizacji tzw. „lodołamaczy”? Świetnie – skontaktuj się z nami! 3. Nie czujesz się pewnie w angielskim? Nie ma się czego bać – spotkanie będzie przyjazne także dla osób komunikujących się wyłącznie po polsku. Do zobaczenia 22 ego! Richard Lucas, Krystian Aparta i zespół organizacyjny TEDxKazimierz

Pokaż na Facebooku

Już jutro będziesz miał możliwość spakować na praktykę międzynarodową! Możliwości jest wiele! Sam zdecyduj, w którym zakątku świata chciałbyś rozpocząć swoją karierę zawodową!
#STEPitUP
... Pokaż więcejPokaż mniej

The day of the launch of traineeships is almost here! Are you wondering how many traineeship spots are available in how many countries? Tomorrow you will find out and maybe decide to apply for Estonia. Stay tuned at step.elsa.org #STEPitUP

Pokaż na Facebooku