Rekrutacja do Drużyny UJ na European Human Rights Moot Court Competition

[HRMCC]Drodzy Studenci,
z wielką przyjemnością ogłaszamy rekrutację do Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego na European Human Rights Moot Court Competition!

European Human Rights Moot Court Competition:

To konkurs organizowany przez ELSA przy współpracy z Radą Europy. Jest to symulacja postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu odnośnie naruszeń Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Zadaniem zespołów (2-4 osobowych) biorących udział w Moot Courcie jest zbadanie kazusu i stworzenie pism dla obu stron postępowania. Na postawie przygotowanych pism, 16 najlepszych drużyn kwalifikuje się do Wielkiego Finału w Strasburgu. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny w konkursie jest miesięczny staż w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.
HRMCC to jedyny europejski Moot Court dotyczący praw człowieka, który organizowany jest po angielsku. Udział w nim, nie tylko pozwala sprawdzić stan umiejętności językowych, lecz również poszerzyć wiedzę na temat praw człowieka.


______________________________________________________________

W tym roku po raz pierwszy zostanie również zorganizowana Runda Narodowa HRMCC. Odbędzie się w Warszawie i ma na celu stworzenie możliwości dla drużyn z Polski do sprawdzenia swoich umiejętności oratorskich i lepszego przygotowania do Europejskiego Finału. Drużyny reprezentować będą obie strony sporu przed Panelem Sędziowskim składającym się z polskich ekspertów w zakresie praw człowieka. Całe wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim.
Patronem Rundy Narodowej HRMCC został Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Dariusz Sałajeski.
______________________________________________________________

Jak aplikować?
1) Przeczytaj case konkursowy znajdujący się pod tym linkiem: www.files.elsa.org/MCC/HRMCC/CASE_HRMCC3_.pdf
2) Stwórz krótki esej zawierający argumentację na rzecz dowolnie wybranej strony (do 400. słów, w języku angielskim).
3) Prześlij go wraz z CV do 26. października 2014 do godziny 22:00 na adres: vpaa@krakow.elsa.org.pl.

Etap ustny odbędzie się 28. października 2014 r. i zostanie przeprowadzony przez Trenera Drużyny. W razie dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zaproszenia na niego jedynie wybranych uczestników.

Wymagania:
– Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
– Zainteresowanie tematyką praw człowieka

Więcej informacji o konkursie: www.humanrightsmoot.elsa.org/
Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: vpaa@krakow.elsa.org.pl

Zapraszamy również do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/826839607367723/?fref=ts