O sekcji

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (Student Trainee Exchange Programme) to najbardziej “praktyczna” działka ELSA.

Szukamy, znajdujemy, organizujemy:

  • profesjonalne praktyki dla studentów prawa, na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Co roku dajemy możliwość odbycia praktyk w najlepszych kancelariach  i działach prawnych dużych firm. Pozwalamy studentom poznać zawód od podszewki. Dajemy szansę na pracę w najlepszych zespołach z wykwalifikowanymi prawnikami!
  • szkolenia i warsztaty, na których umożliwiamy zdobycie wiedzy praktycznej, niedostępnej przeciętnemu zjadaczowi kodeksu. Spotkania prowadzone są przez przedstawicieli dużych korporacji i liczących się na rynku prawniczym kancelarii. Takiej wiedzy nie wyniesiesz z żadnego wykładu!

 

Dlaczego warto działać w STEPie?

  • z nami działasz „praktycznie”. Masz możliwość organizowania praktyk w dziedzinie, która Ciebie interesuje, poznajesz tajniki  działalności firm i kancelarii, o jakich Ci się nie śniło!
  • dajemy możliwość spotkania się z świetnymi praktykującymi prawnikami, czyli ludźmi, którymi chcemy być w przyszłości!
  • organizując praktyki, jesteś na bieżąco! To idealna rzecz dla tych, którzy w przyszłości sami myślą o ich podjęciu.
  • poszerzysz swoją wiedzę na temat potrzeb rynkowych, dowiesz się, czego Twój wymarzony zawód tak naprawdę od Ciebie wymaga, a być może odnajdziesz swoją życiową rolę w gałęzi prawa, o której wcześniej nawet nie myślałeś!

 

Dużo projektów, niezliczone możliwości, nowe umiejętności,  ciekawe doświadczenia, kupa śmiechu i doborowe towarzystwo. To wszystko gwarantuje Ci STEP!

www.praktykiprawnicze.pl