Praktyki międzynarodowe

STEP – Students’ Trainee Exchange Programme.

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich
oferuje możliwość odbycia praktyki w większości krajów Europy, a nawet poza jej granicami. Praktyki odbywają się w kancelariach prawniczych, urzędach, instytucjach międzynarodowych, bankach, firmach konsultingowych, uniwersytetach oraz innych miejscach.
Program ten odbywa się w dwóch cyklach: zimowym (praktyka odbywa się wiosną) i wiosennym (praktyka odbywa się latem).

Każdy z cykli dzieli się na odpowiednie etapy. Obecnie jesteśmy w trakcie cyklu zimowego, którego etapy przedstawiają się następująco:
30.11.2013 – termin pozyskiwania praktykodawców
08.12.2013 – termin ukazania się najnowszego newslettera (20:00)
19.01.2014 – termin końcowy aplikowania na oferowane praktyki

http://step.elsa.org/traineeships/

Jak funkcjonują praktyki międzynarodowe?

APLIKOWANIE
Aby aplikować na praktykę międzynarodową należy:

– wybrać interesującą praktykę spośród dostępnych w aktualnym newsletterze

– wypełnić formularz aplikacyjny w języku angielskim
Formularz ten można otrzymać zgłaszając swoją prośbę pod adresem: praktyki.miedzynarodowe@gmail.com. Otrzymasz od nas dokument wraz z potrzebnymi wskazówkami.

– wysłać swoją aplikację na maila: praktyki.miedzynarodowe@gmail.com w tytule podając swoje imię i nazwisko, a także kody praktyk, na które składa się podanie.

Podanie wysłane na jakikolwiek inny adres zostaną odrzucone.
Nie wysyłamy nic poza formularzem, żadne załączniki nie są dozwolone, chyba, że ogłoszenie wyraźnie zaznacza wymóg wysłania jakiegoś dodatkowego dokumentu.
Pamiętaj, że każda praktyka ma ostateczny termin aplikowania (DEADLINE) i można się starać o przyjęcie na nią tylko przed jego upływem!

Nie sugeruj się deadlinem ogólnym. Każdy praktykodawca inaczej może określić swój deadline, dlatego ważne jest aby uważnie przeczytać ofertę i dostosować się do wyznaczonego w niej terminu.

Jeśli każda z 3 wybranych przez Ciebie praktyk ma inny termin składania aplikacji, należy dotrzymać terminu tej, której deadline upływa najwcześniej!

Kolejność podawania praktyk nie powinna być przypadkowa i odpowiada Twoim preferencjom, tzn. praktyka najbardziej pożądana powinna być podana jako pierwsza.

– po wypełnieniu aplikacja trafia do odpowiedniej grupy lokalnej i za jej pośrednictwem do praktykodawcy.
Jeżeli nie jesteś pewny, czy dobrze wypełniłeś swój formularz aplikacyjny, warto przesłać go do nas nieco wcześniej. Zbyt późne aplikowanie nie gwarantuje tego, że zdążymy sprawdzić i poprawić taki formularz.

– w ciągu 3 lub 4 tygodni od upływu terminu aplikowania otrzymuje się informację na temat wyników rekrutacji – należy często sprawdzać skrzynkę pocztową

– Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany na praktykę, dowiesz się o tym niezwłocznie od swojej grupy lokalnej. Wtedy także zostaniesz zgłoszony grupie lokalnej funkcjonującej w mieście odbywania praktyki. To ona odpowiedzialna jest za Twoją RECEPCJĘ, czyli pobyt w obcym mieście.
Możesz liczyć na ich pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z przyjazdem, znalezieniu zakwaterowania, aklimatyzacji. Nie wahaj się prosić ich o pomoc!

Więcej informacji na temat praktyk międzynarodowych uzyskasz na stronie internetowej:

http://step.elsa.org/

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, nie zastanawiaj się nawet minuty! Pisz do nas na adres:
step@krakow.elsa.org.pl

Odpowiemy na każde Twoje pytanie!