Seminarium. „Dozwolony użytek w Internecie” – reaktywacja

zdj na fb

A czy Ty wiesz, kiedy możesz legalnie ściągać pliki z Internetu?

Nauka, czas wolny, praca – współcześnie podczas każdej z tych aktywności nie możemy już obejść się bez Internetu. Codziennie każdy z nas korzysta z nieprzebranych zasobów sieci – od wyszukiwania informacji, przez słuchanie muzyki aż do pobierania różnego rodzaju danych.

Obecnie niewiele osób zastanawia się nad autorstwem tych plików. Dlaczego? Ponieważ w sieci w dużej mierze dominuje anonimowość… Jednak musimy pamiętać, że utwory umieszczane w Internecie są objęte ochroną prawnoautorską. Ustawodawca zdecydował się na pewne ustępstwa na rzecz osób korzystających z utworów, wprowadzając instytucję dozwolonego użytku. Czy wiesz, na czym ona polega?

Zastanawiasz się, ile możesz w sieci, co to znaczy „osobiście” i kiedy korzystanie z cudzego utworu bez wynagrodzenia jest legalne? Na te pytania znajdziesz odpowiedź na seminarium „Dozwolony użytek w Internecie”. Czekamy na Ciebie 14 stycznia 2015 roku w kawiarni Pauza In Garden przy ul. Rajskiej 12 o godzinie 18:30, gdzie wspólnie zastanowimy się #gdziesągranice dozwolonego użytku w Internecie.

Seminarium poprowadzą specjaliści z prawa autorskiego:

– adwokat Wojciech Bergier – specjalista w zakresie prawa autorskiego, w latach 2008 – 2012 pełnił funkcję Konsula ds. Prawnych Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles,

– radca prawny Agnieszka Wachowska – doktorantka w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od początku kariery prawniczej związana z prawem autorskim,

– adwokat Aleksandra Lejko – przygotowuje rozprawę doktorską na temat dozwolonego użytku w Internecie

oraz fotograf Andrzej Tracz – prowadzi Studio Fotograficzne Paweł Wodnicki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Naprawdę #wartowiedzieć!