Seminarium. „Dozwolony użytek w Internecie”

plakat dozwolony użytek

A czy Ty wiesz, kiedy możesz legalnie ściągać pliki z Internetu?

Nauka, czas wolny, praca – współcześnie podczas każdej z tych aktywności nie możemy już obejść się bez Internetu. Codziennie każdy z nas korzysta z nieprzebranych zasobów sieci – od wyszukiwania informacji, przez słuchanie muzyki aż do pobierania różnego rodzaju danych.

Obecnie niewiele osób zastanawia się nad autorstwem tych plików. Dlaczego? Ponieważ w sieci w dużej mierze dominuje anonimowość… Jednak musimy pamiętać, że utwory umieszczane w Internecie są objęte ochroną prawnoautorską. Ustawodawca decydował się na pewne ustępstwa na rzecz osób korzystających z utworów, wprowadzając instytucję dozwolonego użytku. Czy wiesz, na czym polega?

Zastanawiasz się, ile możesz w sieci, co to znaczy „osobiście” i kiedy korzystanie z cudzego utworu bez wynagrodzenia jest legalne? Na te pytania znajdziesz odpowiedź na seminarium „Dozwolony użytek w Internecie”. Czekamy na Ciebie 16 grudnia 2014 roku w Cafe Satori przy ul. Józefa 25 o godzinie 18:30, gdzie wspólnie zastanowimy się #gdziesągranice dozwolonego użytku w Internecie.

Seminarium poprowadzą specjaliści z prawa autorskiego:

– adwokat Aleksandra Lejko – przygotowuje rozprawę doktorską na temat dozwolonego użytku w Internecie

oraz fotograf Andrzej Tracz – prowadzi Studio Fotograficzne Paweł Wodnicki..

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Naprawdę #wartowiedzieć!