Seminarium na temat zmian w Prawie konsumenckim

PRIVATE PROPERTY (1)25 grudnia 2014 roku weszła w życie nowa ustawa regulująca prawo konsumenckie. Jakie zmiany wprowadza? Czy nowe przepisy działać będą na korzyść konsumentów, czy raczej wesprą pozycję przedsiębiorców?
Właśnie te problemy zamierzamy poruszyć na zbliżającym się wielkimi krokami seminarium.

Nasi prelegenci postarają się przedstawić najważniejsze zmiany w kwestiach, z którymi każdy spotyka się na codzień. Jeśli zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy cena na metce różniła się od tej nabitej na kasie i miałeś watpliwości, która była właściwa – rozwiejemy je. Zaproszeni przez nas goście to:

– Jerzy Gramatyka, Miejski Rzecznik Praw Konsumenta – Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończone studia podyplomowe z zakresu prawa bankowego na tej samej uczelni pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Tożsama uwaga dot. studiów z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów, prawa autorskiego i praw pokrewnych  odbytych  w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej. Jestem też autorem publikacji z zakresu polskiego prawa ochrony konsumentów oraz V-ce Przewodniczącym Rady Konsultacyjnej ds. ochrony konsumentów przy Marszałku woj. Małopolskiego.

– Piotr Suski – radca prawny, Counsel w Kancelarii Markiewicz & Sroczyński. Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w prawie konkurencji, prawie konsumenckim, ochronie własności intelektualnej oraz prawie energetycznym. Posiada bogate doświadczenie w zakresie postępowań przed Prezesem UOKiK, sporów sądowych dotyczącychodwołań od decyzji Prezesa UOKiK, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych, a także analizy i przygotowywania umów i wzorców umownych. Prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach poświęconych m. in. prawu ochrony konkurencji i konsumentów, prawu energetycznemu i telekomunikacyjnemu. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Jeśli ta krótka notka cię zainteresowała i chciałbyś dowiedzieć się więcej lub zakończyłeś już swoją przygodę z prawem cywilnym, a teraz musisz nadążyć za zmianami – zapraszamy. Mamy nadzieję, że 3 marca o 18.30 w Pauza in Garden spotkamy się w licznym gronie!

Zapraszamy do dołączenia na nasze wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/350853908431031