Konkurs „Lex Empiricus”

elsa konkurs27 października 2014 r. rozpocznie się konkurs „Lex Empiricus” skierowany do studentów IV i V roku oraz absolwentów Wydziału Prawa i Administracji.

Pierwszy etap będzie polegać na rozwiązaniu kazusu prawniczego. Do finału zakwalifikowanych zostanie maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników. Zadaniem w drugim etapie będzie wykazanie się umiejętnościami zastosowania wiedzy prawniczej w praktyce (symulacja pracy prawnika).

Dla osoby która zajmie pierwsze miejsce przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł oraz 2 miesięcy płatnych praktyk, za zajęcie drugiego miejsca – 1000 zł oraz 2 miesiące płatnych praktyk i za zajęcie trzeciego miejsca można będzie wygrać jeden miesiąc płatnych praktyk w kancelarii. Finał konkursu odbędzie się 19 listopada 2014 r. na Uniwersytecie Śląskim w ramach Dni Edukacji Prawniczej.

Organizatorami konkursu są katowicka Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!