Lokalny Konkurs Krasomówczy ELSA Kraków

11026477_946220055403269_88376367_nEuropejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków zaprasza na XIX edycję Lokalnego Konkursu Krasomówczego, który odbędzie się 19 marca 2015r. o godzinie 10.00 w Sali Amfiteatralnej gmachu Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Konkurs, którego tradycja sięga 1997 roku, stanowi wyjątkową okazję dla studentów do zaprezentowania swojego talentu oratorskiego, umiejętności autoprezentacji, sprawdzenia swojej wiedzy prawniczej nabytej podczas toku studiów oraz pokonania stresu związanego z publicznym przemawianiem oraz wcielenia się w rolę oskarżyciela/obrońcy.

Zasady konkursu:

Uczestnicy wcielają się w role stron przewodu sądowego w postępowaniu cywilnym, karnym lub administracyjnym. Zadaniem jest wygłoszenie mowy końcowej w postępowaniu przed sądem pierwszej instancji. Studenci rywalizują z wylosowanym uprzednio przeciwnikiem, wygłaszając 10- minutowe przemowy z prawem do 3 minutowej repliki po wystąpieniu adwersarza, lub 15- minutowe, bez prawa do repliki. Wystąpienia te opierać się będą na fikcyjnych kazusach, przydzielanych w drodze losowania. Uczestnicy odnoszą się do stanu faktycznego, argumentując swoje stanowisko, starając się przekonać do niego Jury oraz zgromadzoną publiczność i mogą wówczas korzystać z aktów prawnych, literatury, notatek itd. Kazusy zostaną rozlosowane ok. tygodnia przed Konkursem. W celu zapoznania się ze szczegółami zasad konkursowych, prosimy o przeczytanie Regulaminu.

Konkursowe Jury będzie reprezentowane przez wybitnych praktyków prawa, pracowników naukowych, a także osobę związaną z teatrem i sztuką.

Zgłoszenia konkursowe prosimy przesyłać do północy 10 marca 2015r. za pośrednictwem formularza http://goo.gl/forms/BeO2fguJNH

Zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną oraz będzie miał możliwość wystąpienia w etapie ogólnopolskim-  XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej, który odbędzie się w kwietniu w Szczecinie!