Seminarium “Prawo autorskie w muzyce”

plakat5Seminarium „Prawo autorskie w muzyce” jest kolejnym z cyklu spotkaniem poświęconym tematyce prawa własności intelektualnej zorganizowanym przez ELSA Kraków.

Obecnie temat jest jak najbardziej na czasie. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu korzystamy z muzyki. Chodzimy na koncerty, słuchamy radia, oglądamy teledyski i ściągamy piosenki na różne odtwarzacze. W autobusie czy tramwaju zawsze znajdzie się przynajmniej jedna osoba ze słuchawkami na uszach. Dowodów na to, jak ważna w życiu człowieka jest muzyka, nie trzeba więc szukać daleko.

Na styczniowym seminarium dotyczącym dozwolonego użytku w Internecie skupiliśmy się przede wszystkim na prawach i obowiązkach odbiorców – teraz chcemy spojrzeć na problem również z perspektywy twórców. Z pomocą znakomitych profesjonalistów w dziedzinie prawa autorskiego zapoznamy się m.in. z tematem brzmienia utworu i jego ochrony w kontekście najnowszego orzecznictwa.

29 kwietnia eksperci opowiedzą o plusach i minusach tworzenia muzyki. Zastanowią się nad problemami i odpowiedzą na pytania słuchaczy. Interesujesz się prawem własności intelektualnej lub nie jesteś pewny, jakie masz prawa jako muzyk? W takim razie nie możesz przegapić naszego seminarium!

Informacje na bieżąco na stronie wydarzenia!