Law

XX Ogólnopolski Konkurs na Glosę

By Maj 29, 2017 No Comments

W tym roku mieliśmy zaszczyt być organizatorami jubileuszowej, XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Odbył się on 20 maja w Krakowie.

Rywalizacja składała się z dwóch etapów. Eliminacje polegały na napisaniu glosy do jednego orzeczeń z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, konstytucyjnego, karnego lub finansowego.
Do następnej fazy konkursu przeszli autorzy pięciu najlepszych prac (po jednej z każdej dziedziny). W drugim etapie rywalizacji, będącym jednocześnie jej finałem, jury spośród finalistów wybrało autora najlepszej glosy, którym został Paweł Bury z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwycięzca otrzymał główną nagrodę rzeczową – tablet, ufundowaną przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych oraz płatną praktykę w Kancelarii SPCG. Finaliści natomiast otrzymali nagrody rzeczowe – powerboxy, które zostały ufundowane przez Izbę Komorniczą w Krakowie. Dodatkowymi nagrodami były również książki przekazane przez Wydawnictwo Od.Nowa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Uroczysta gala wieńcząca konkurs, podczas której ma miejsce wręczenie nagród laureatom w tym roku odbyła się w Klubie Adwokata w Krakowie.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, a także naszym partnerom. Partnerami XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę byli: Kancelaria SPCG, Izba Komornicza w Krakowie, Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Bratniak, Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.

Leave a Reply